Nova Pousada Do Canal
| Gratis Wi-Fi | Simbassäng Bassäng | Privat strand Strand |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Nova Pousada Do Canal Cabo Frio ligger i Cabo Frio, ungefär 25 minuter till fots från Praia do Forte. Det erbjuder en pool. Det finns också en parkering.
Gästerna kommer att befinna sig några meter bort från Horto Municipal. Endast 300 meter från hotellet hittar du sevärdheterna som Cabo Frio House of History. Busstationen Cabo Frio ligger ungefär 10 minuter till fots från Nova Pousada Do Canal i Cabo Frio, medan Praia das Dunas ligger cirka 2 km bort.
Rummen har luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler.
Du kan få en gastronomisk upplevelse på restaurangen Anexo Sushi Bar som erbjuder asiatiska rätter, invid det här hotellet.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Aktiviteter och avkoppling
- Bassäng
- Strand
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av hotellet Nova Pousada Do Canal?
Hotellet Nova Pousada Do Canal erbjuder gästerna parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Nova Pousada Do Canal?
Gästerna på hotellet Nova Pousada Do Canal måste checka ut vid 11:00. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Nova Pousada Do Canal?
Hotellet Nova Pousada Do Canal erbjuder Rum med Queen size-säng och Fyrbäddsrum att välja mellan. - ❓
Vilken typ av pool har detta hotell?
Detta hotell har en pool.